Страусина ферма "Саванна" займається розведенням та продажом африканських страусів.

Главная Українською
1 2

Страусина ферма "Саванна" займається розведенням та продажом африканських страусів. Ферма розташована в селі Ставки на півдні України. Восени 2004 було привезено перших птахів з елітного розплідника Німеччини, а також декілька дорослих страусів з одної з найбільших ферм України. Навесні 2005 року поголів'я поповнилося птахами з кращих фермерських господарств Бельгії.

В 2005 році були встановлені інкубатори та отримано перше потомство. В теперешній час на нашій страусиній фермі знаходиться більше 100 африканських страусів різних вікових груп, в тому числі 6 репродуктивних сімей. Невибагливість птахів до кліматичних умов робить можливим розведення страусів в будь-якому регіоні нашої країни.

Протягом всього року на фермі проводяться екскурсії, на яких на вас чекає захоплююча розповідь про життя африканських страусів, ви зможете побачити повний цикл розвитку страуса від яйця в інкубаторі до дорослого птаха. Також на території ферми безпосередньо поряд з птахами розташоване поле для міні-гольфу, гра в який сподобається і дітям, і дорослим.

В світі комерційне розведення африканських страусів почалося в першій половині XIX століття та розвивалося швидкими темпами. На Україні перші страусині ферми з'явилися порівняно недавно. Тим не менш завдяки перспективності та високій рентабельності цього бізнесу, він є одним з найбільш прибуткових в сільскому господарстві.

 

Цікаві факти про життя страусів в природньому середовищі

 • Більшу частину ночі сонний страус сидить на землі з витягнутою шиєю. Від одного до чотирьох разів за ніч на 1-16 хвилин страус не витримує, нахиляє голову та витягує шию на землі перед собою або уздовж тіла. В цей час інші страуси не сплять та стережуть сон свого товариша.
   
 • Страуси не мають можливості купатися у воді, тому вони катаються в піску та пилу, ризикуючи забруднити своє пір'я. Пильна ванна - колективна розвага, що дуже часто ініціюється поведінкою домінуючого птаха. Це допомагає страусам позбутися зовнішніх паразитів. Пил частково захищає пір'я від води замість шкіряного жиру, який страуси не виробляють.
   
 • Страуси можуть так погладшати від поїдання сарани, що швидкість їхнього бігу стає значно повільнішою.
   
 • Корні асфодила втамовують спрагу страусів упродовж 5-6 днів, коли немає води. Страуси можуть пити солону воду при відсутності прісної, хоча вони надають перевагу прісній.
   
 • Буває так, що домінуючий самець втікає з другорядною самкою, щоб обладнати гніздо. Тоді самка, яку самець покинув, шукає самотнього самця, щоб той допоміг їй висидіти яйця.
   
 • В безпеці страус веде себе дуже мирно, весь час перебуваючи в пошуках їжі. Дуже допитливий до оточуючого світу страус живе в стаді. І тільки тоді, коли страуси несуть яйця, вони формують пари та гареми.
   
 • Коли страусу загрожує небезпека, він стає дуже лякливим та полохливим. У паніці страус мітається та може бути дуже небезпечним. Найперший рефлекс - це втікти. Якщо втікти неможливо, він захищається дзьобом, двома шипами (шпорами) на крилах та могутніми кігтями на пальцях.
   
 • Якщо маленьким страусенятам загрожує гієна або інший хижак, дорослий самець може влаштувати цілу виставу, зображуючи з себе пораненого. Він бігає зигзагом і як поранений падає на землю. Зацікавлена гієна переключає увагу та прямує за легкою здобиччю до тих пір, поки страус не підіймається з землі та не біжить від здивованого хижака с усіх ніг. В той час страусенята встигають сховатися під крила до інших дорослих страусів.

Шкіра страусів

Міцна, тонка шкіра страусів завдяки своїм якісним характеристикам та дивовижному фактурному малюнку буде до смаку любителям унікальних аксесуарів та одягу. За ціною, якістю та красою страусину шкіру дорівнюють до шкіри крокодила та змії. З одного молодого птаха отримують близько 1,3 м² м'якої, добре розвиненої шкіри. Неповторний малюнок робить вироби зі шкіри оригінальними та унікальними. Одяг, взуття, портфелі, гаманці, чохли, футляри, ремені, головні убори, що зшиті з неперевершеного матеріалу, будуть служити довгі роки. 

Страусине яйце

Страусине яйце важить від 1,5 до 2 кг (це приблизно 25-36 курячих яєць), при цьому білка в яйці близько 1 кг, а жовтка 350 г. Яйце страуса найбільше в світі, в діаметрі його розмір досягяє 15-20 см. Шкарлупа страусиних яєць дуже товста, та в розбитому вигляді нагадує черепки посуду. Крім кулінарного застосування яйця активно використовують для декоративних цілей. Порожня шкарлупа дуже міцна і зовнішньо схожа на порцеляну. Її розмальовують, з неї роблять мініатюрні вази, шкатулки та інші сувеніри. Шкарлупа яєць інкрустувалась дорогоцінними металами ще з середньовіччя, коли все це використовувалось в якості церемоніальних та екстравагантних келихів. Копти, які до теперешнього часу вважають страусині яйця символом пильності, підвішують страусині яйца в якості культових речей в своїх церквах. 

Пір'я

Довгий час страусів навіть переслідували за їхнє махове та рульове пір'я, яке після відповідної обробки йшло на прикраси дамських капелюхів та на віяла. В 1840 році з Південної Африки, наприклад, вивезли 1 000 кг страусиного пір'я, в 1910 році - вже 370 000 кг, та якщо б страусів не почали розводити в неволі на фермах, вони б зараз були вже повністю знищені. Страусине пір'я й зараз придбають в великій кількості для всіляких карнавалів, костюмованих балів. Для Бразильського карнавалу щороку закуповують сотні кілограмів дивовижного пір'я. Зараз старусине пір'я також використовують в електронній промисловості для чищення найдрібніших деталей та механізмів, тому що воно вважається найкращим пилозбирачем. Довжина найякісніших пір'їн досягає 70 см, а ширина 30 см. У єгиптян знак, зображуючий пір'я страусів, був символом справедливости. Пояснюється це тим, что у всіх інших птахів тип опахала пір'їни зправа та зліва від стрижня має неоднакову ширину. Тільки у страуса стрижень ділить пір'їну на рівні половини. 

М'ясо страусів

М'ясо страусів - дієтичний продукт. Жирів та холестерину в ньому міститься майже в два рази менше ніж в яловичині, курятині та свинині. На думку дієтологів червоне м'ясо страуса вважається найпіснішим та відрізняється високим вмістом білка, багатим набором мікроелементів, таких як марганець, фосфор та калій. Його рекомендують людям з підвищенним артеріальним тиском, серцевою недостатністю, цукровим діабетом, анемією, в післяопераційний період. Жиру в страусиному філє міститься мінімальна кількість, близько 1,2%, тим не менш страви, що приготовлені з нього, дуже делікатні на смак. Страусятину дуже легко готувати та вона дуже добре поєднується з різноманітними спеціями. 

Енциклопедична довідка

Африканський страус

- найбільший з птахів у сучасному світі, його зріст досягає 2,7 метра, а вага 160 кг. Страуси травоїдні та годуються травою на пасовищі, кущами, паростками дерев. Вони часто використовують в їжу комах та дрібних хребтових. У птахів дуже гострий зір та добрий слух. Страуси - чудові бігуни, у випадку небезпеки вони можуть бігати зі швидкістю до 70 км/год. В бою вони досить відважні і як суперники небезпечні. Двупалі лапи страуса - це надійна зброя. На один сантіметр людського тіла при ударі ногою страуса припадає сила в 50 кг. Африканські страуси в середньому живуть до 60-70 років. Самки продуктивні впродовж 25-30 років, самці до 40 років. В природі страуси живуть в групах - один самець з декількома самками.

  Біологічна довідка
Страуси не літають. Для страусів характерний порівняно малий розмір грудної кості та повна відсутність кілю. Передні кінцівки слабо розвинені та непридатні для польоту. Слабо розвинена й грудна мускулатура. Задні кінцівки у страуса довгі та міцні. На ногах тільки два пальця (єдиний випадок в класі птахів). Пір'я пухке, пір'їни ростуть по всьому тілу більш менш рівномірно. Будова пір'їни страуса примітивна: бородки майже не зчеплені одна з одною, тому щільних пластинок-опахал не утворюється. У страуса на грудях є оголена дільниця ущільненої шкіри, так званий грудний мозоль. Страус на неї спирається, коли лягає. На відміну від інших птахів страус має закритий таз, тому що кінці лобкових кісток у нього зростаються. Страуси не мають ключиць. Скелет не пневматичний, за виключенням стегнової кістки.

  Історична довідка
Більш ніж двадцять мільйонів років тому пращури теперешніх страусів населяли широкий пояс, що йде від Іспанії на захід, впродовж північного узбережжя Середземного моря до Китаю на сході. Всього тільки мільйон років пройшов з тих пір, як страусина популяція переселилася в Африку та осіла на півночі, сході та півдні континенту. Розуміння людиною цінності страусів та їхніх продуктів має письмові свідоцтва віком приблизно 7500 років. Перші записи руками людини відносно його досвіду зі страусами - це наскальні малюнки в Сахарі, що зображують переслідування страуса леопардом чи гепардом (близько 5500 до н.е.). Римським офіцерам дозволялося прикрашати свої шоломи пір'ям страусів у визнання особливої відваги, а жир страусів, що, як вважалося, мав особливі властивості, заробляв собі неймовірні ціни. Бушмени (народність в Африці) використовували порожні страусині яйця для зберігання та перевозки води - традиція, що зараз відображується на сучасних поштових марках Намібії. Деякі арабські племена полювали на страусів для отримання їжі, а страусина шкіра служила їм одягом.

 Ціни

З метою придбання птахів звертайтесь за телефоном 097 212 33 63. Покупцям надається безкоштовна інформаційна підтримка з питань утримування, годування, догляду, інкубації африканскьких страусів.

 

Прайс-лист на 2016 рік
Вік птахів Ціна в у.о.*
1 1 мiсяць 200
2 12 місяців (самка) 1000
3 12 місяців (самець) 800
4 18 місяців (самка) 1500
5 18 місяців (самець) 1000
6 18-36 місяців (самка або самець) 1500
7 36 місяців (ціна за тріо) 4500

 

Запрошуємо вас відвідати нашу ферму!

Поголів'я ферми налічує більш ніж 100 птахів різного віку. Ферма існує з осені 2004 року та вважається однією з найбільших на півдні України. Протягом всього року на фермі проводяться екскурсії, на яких на вас чекає захоплююча розповідь про життя африканських страусів, ви зможете побачити повний цикл розвитку страуса від яйця в інкубаторі до дорослого птаха. Також на території ферми безпосередньо поряд з птахами розташоване поле для міні-гольфу, гра в який сподобається і дітям, і дорослим.

 

На фермі працює поле для міні-гольфу!

Цей напрямок гольфу зародився на початку минулого століття. Гра побудована за принципом великого поля, але в зменшеному масштабі. В ній також використовується 18 чи 9 міні-полей.

Лунки у міні-гольфі - це спеціальні конструкції - "штучні поля", що обладнані спеціальними перешкодами - воротами для проходження м'ячу, гірками, лабиринтами, що робить гру не менш цікавою та азартною, ніж звичайний гольф. Гольф може стати чудовим захопленням для всієї родини, при чьому вся родина може грати разом.

Міні-гольф не потребує особливих навичок та підготовки та не має вікових обмежень, а невелика платня зробила його доступним практично для всіх. Крім того, гольф навіть рекомендований для людей, що перенесли захворювання серця, тому що за останніми данними, гра в гольф зміцнює серцевий м'яз.

Наш міні-гольф займає 450 м² та розташований безпосередньо на території ферми. Поле складається з 9 лунок різноманітної складності, що покриті штучною травою.

Ласкаво просимо до магазину!

Бажаєте здивувати близьких оригінальним подарунком? Розмальовані страусині яйця на різноманітну тематику (ікони, церкви, живопис, африканська тематика та інше), вироби зі страусиної шкіри - ремені, ковбойські капелюхи, бейсболки, кепки, ременці для годинників, брелоки. Неповторний малюнок натуральної страусиної шкіри, художній розпис на фактурній шкарлупі страусиного яйця робить вироб унікальним, а ваш подарунок незвичним та незабутнім. ексклюзивні вироби виконані зі страусиної шкіри заводського вироблення та фарбування. Можливе виконання виробів за замовленням.

Асортимент продукції постійно оновлюється. Доставка по Одесі та Миколаєву безкоштовна, оплата при отриманні. Можлива доставка в інші міста України за умовою 100% передплати електронним переказом Укрпошти.

Розмальовуємо за замовленням за вашими ескізами, фотографіями. Ціна та строки виконання за домовленістю. Звертайтесь за телефоном 097 212 33 63.

Адреса:
Україна 57050
Миколаївська область
Веселинівський район
с. Ставки
вул. Ленина, 62

  Телефон: (097) 212 33 63


  E-mail: info@ostrich-farm.com.ua

→ З Одеси:
через Комінтернівське, в с. Вікторівка поворот наліво (у старого поста ДАІ), перед Березовкою поворот направо (підйом нагору), далі перший поворот наліво, через с. Виноградне до переїзду, перед переїздом направо (покажчик на Степове, Миколаїв). (120 км)

→ З Миколаїва:
через Кринички, Степове, Піщаний брід. (55 км)

→ З Києва:
через Доманівку або через Вознесенськ, Веселинове. (приблизно 440 км)

 

Кирилл Бойко, Георгий Дячек, «Таймер» 

На страусиній фермі з живописною назвою "Саванна" в селі Ставки Миколаївської області до Великодня підготувалися в широкому форматі. Господарі ферми Неллі і Олександр Чубарови на Паску продають крашанки гігантських розмірів.

Величезне розписне яйце заледве можна утримати в одній руці. У розрізі воно нагадує відливок з гіпсу або емалі. Насправді, яйце сьогодення, просто не зовсім куряче.

Колись Олександр викладав історію в одеській школі. Розведенням страусів сім'я Чубарових вирішила зайнятися близько 5 років тому. Для цього і переїхали в сільську місцевість.

"Одного разу побували на страусиній фермі і вирішили теж зайнятися розведенням страусів. Досі не жалкуємо".- говорить Чубаров, пише "Таймер".

Одне страусине яйце важить як десять курячих. Яєчня обійдеться гурманам в 50 гривень.

Розписом страусиних яєць з "Саванни" займається професійний художник - їх продають гостям як сувеніри. До Великодня на яйцях малюють в основному біблейських персонажів, але є крашанки із зебрами та іншими жителями африканської саванни.

"Страусиний бізнес, за словами господарів, - безвідходне виробництво. Купують абсолютно всі. Більше всього цінується м'ясо - воно дієтичне і схоже на телятину", - розповідає Олександр Чубаров.

Правда, коштує страусине м'ясо набагато дорожче за телятину - мінімум 100 гривень за кілограм. Дорослий птах досягає 160 кілограмів, а їсть всього півтора кілограми корму в день.

"У страусів сильна імунна система, вони практично не хворіють, навіть пташиний грип не їх бере. Єдине, чого вони бояться - це протягів. Відзначте, не холоду, а саме протягів. У них легені слабкі, а ось холоду не бояться взагалі. Ми навіть сараї, де вони живуть, не опалювали цього року. Температура тіла у страуса 39 градусів. Вони самі замінюють будь-яку батарею", - стверджує Олександр Чубаров.

Найцінніший товар - страусина шкіра. За якістю вона перевершує слонячу, зміїну, і навіть крокодилову. Попит має і страусиний жир - незамінний продукт в парфумерії і косметиці. Пір'ям прикрашають одяг. У хід йдуть навіть вії. З них роблять пензлики або накладні вії.

"Взагалі, страуси мирні птахи, тільки дуже полохливі. Ні, голову в пісок вони не ховають, вони біжать на вас і б'ють грудьми. Враховуючи, що він більші від вас за розміром і важить півтора центнери, то тут самому якраз голову в пісок заховати, а ще краще цілком заритися. Адже якщо страус зіб'є з ніг, мало не здасться, почне топтати ногами і може навіть убити", - попереджають фермери.

У разі нападу фахівець радить бути уважним і не пропустити момент, коли птах на вас побіжить. Тоді потрібно упертися руками страусові в груди, а ногу обов'язково відставити назад - для упору. Крім того, слід берегти живіт. Коли птах налітає на вас як на перешкоду, найімовірніше, далі буде удар ногою. І якщо він досягне мети, як мінімум, нокаут вам гарантований.

"Головне - мати сильний характер. Якщо трохи сіпнувся або недогледів, може бути дуже пагано", - каже Олександр Чубаров.

"До нас часто приїжджають школярі. Та і дорослі теж приїжджають на екскурсії. Для дітей це взагалі щось неймовірне - страус живий і бігає не в зоопарку, а у дворі, це не просто кішка, там, або собака", - розповідає Неллі Чубарова.

Запрошення до бізнесу - Птах, який ніколи не літає 

У 40-ві роки ХХ сторіччя у карстових печерах під Михайлівською площею, на Молдаванці, було виявлено велике скупчення останків сорока видів різних тварин, які мешкали ще 3,5-4 млн років тому. Там же були знайдені і кістки стародавніх страусів...

Страуси, виявляється, мешкали не лише в степах нинішньої України, але й на території усієї Південної Європи. Цікаво, що зараз страуси нанду мешкають у Південній Америці, страуси ему населяють Австралію і Тасманію, у Новій Гвінеї мешкають казуари. А от найбільшим є африканський страус, який мешкає в африканських саванах.

У наш час в усьому світі, в Європі, зокрема, в Україні престижно, модно, економічно вигідно розводити африканських страусів. Що ж це за птах, який ніколи не літає?

Література повідомляє, що дорослі самці досягають висоти 260 – 275 см, великі особини важать до 150 кг. А іноді, од'ївшись на сарані, вони стають ще більшими. Африканський страус дуже сильний птах, на ньому можна їздити навіть верхи, він без зусиль везе людину. Бігають страуси дуже швидко, зі швидкістю до 50 км за годину. У разі небезпеки розвивають швидкість до 70 км за годину. Довжина кроку на бігу дорівнює 2-3 метрам. Харчується африканський страус рослинами, комахами, дрібними гризунами, рептиліями.

Віддавна африканське населення використовувало страусові яйця для зберігання та транспортування води. Арабські племена полювали для одержання страусового м'яса для їжі та шкур для одягу. Римські офіцери прикрашали свої шоломи пір'ям, що вважалося ознакою особливої відваги. Пір'ям прикрашалися і жіночі капелюхи, робилися віяла. І зараз страусове пір'я використовується для виготовлення карнавальних костюмів. Шкура (найцінніший товар) йде для виробництва капелюхів, ременів, сумок. Яйця використовуються для виготовлення келихів, скриньок, сувенірів.

Невибагливість птаха до кліматичних умов уможливлює розведення страусів у будь-якому регіоні України. Власники страусових ферм вважають, що розведення страусів – справа перспективна.

«Страусятина незабаром може стати гідною альтернативою національному українському продукту – салу», – сміливо прогнозують деякі з них...

– Свою страусову ферму "Савана", що розташована у селі Ставки Веселинівського району Миколаївської області, – розповідає Олександр Миколайович Чубаров, – моя сім’я створила з нуля, на порожньому місці, змайструвавши сучасні та зручні будівлі для утримання цієї птиці. Для виведення маткового поголів'я нами були завезені страуси із різних вітчизняних та закордонних ферм, проведена ретельна селекційна робота, яка тепер дає можливість одержувати численне здорове потомство.

На самому початку своєї діяльності кожному страусенятові, що вилуплювалося, ми давали ім'я. Але коли страусів стало багато, почали їх просто нумерувати. Кожен страус має свою облікову картку, до якої ми вносимо відомості про птаха.

Страус дуже допитливий. Якщо ви наблизитеся до загороді і трохи постоїте, то він неодмінно підійде ближче, щоб вас, як слід, розглянути. А іноді навіть буде не проти, щоб ви його погладили. Страуси за характером різні: одні реагують дуже спокійно на людей, другі стримано та насторожено ставляться до персоналу, а треті неодмінно повинні показати, хто в загороді головний. Самці, охороняючи та захищаючи свою територію, свою загороду, можуть завдати непрошеному гостеві сильних ударів ногами.

Багато страусових ферм продають і м'ясо, і яйця, і шкури. Треба відзначити, що страусове м'ясо, як, втім, і яйця, є дієтичним продуктом. Жиру та холестерину в ньому удвічі менше, ніж у курятині, яловичині або свинині. А що стосується моєї ферми, то ми займаємося продажем птахів для їх подальшого розведення. Продаємо сувеніри, провадимо екскурсії (зі дегустацією яєчні зі страусових яєць). До речі, цього року ферму вже відвідало понад три тисячі гостей із багатьох областей України, зокрема й Одеській області.

Неодмінно хочу попередити усіх охочих організувати страусову ферму, що утримання страусів у старих корівниках може сприяти інфікуванню зародків, тому що шкаралупа страусового яйця має пористу структуру.

Безумовно, страусівництво – прибуткова та цікава справа. І якщо до неї ставитися з любов'ю, то можна одержати не лише матеріальну, але й моральну віддачу.

Отже, у той час, коли багато які стародавні види тварин або зникли, або перебувають на межі вимирання та поміщені до Червоної книги, страусам це не загрожує. Навпаки – їх поголів'я із кожним роком зростає не лише в усьому світі, але й у нас, в Україні, зокрема. Страус повернувся...

 
Валентина КИСЕЛЬОВА


 

Обратная связь   |   Українською   |   Для печати   |   Карта сайта   |   Ссылки   |   English   |   О ферме   |   Мини-гольф   |   Лазертаг   |   Панорама

Страусиная ферма САВАННА - увлекательный день для всей семьи
Тел.: +38 097 212 33 63
Николаевская область
Веселиновский район
с. Ставки ул. Ленина, 62
Страусиная ферма
Google Earth: 47°15'39"С 31°19'15"В

Новости

06 Апреля 2018  :  Корпоративный отдых

Успейте записаться на корпоративный отдых по старой цене - 200 грн./чел. до 1 мая.

 

06 Апреля 2018  :  Страусиный жир

 В продаже свежий страусиный жир. Не топленый от 250 грн./кг

Заказ по телефону 097-212-33-63

01 Марта 2017  :  Ферма открыта для посещений

Ферма открыта для посещений. Запись на экскурсии и корпоративный отдых по телефону: (097) 212-33-63

Предварительная запись ОБЯЗАТЕЛЬНА.

 

04 Сентября 2016  :  О нашей ферме в программе "Снiданок з 1+1" на канале "1+1".

Смотрите сюжет о нашей ферме в программе "Снiданок з 1+1" на канале "1+1".

Рубрика "Мiй путiвник" Алисы Якубович об интересных местах нашего региона.

Ссылки для просмотра ролика здесь

26 Декабря 2015  :  В продаже страусиные яйца

 Страусиное яйцо - цена 250 грн./шт

24 Сентября 2015  :  Приглашаем на ферму!

26 сентября, в субботу, на ферме будет проходить дегустационная экскурсия. Стоимость - 250 грн. с человека

Так же можно записаться на "корпоративный" отдых либо просто на экскурсию.
Стоимость - 160 грн. с человека ("корпоратив") либо 50 грн. с человека (экскурсия).

27 сентября, в воскресенье, можно записаться на "корпоративный" отдых или на экскурсию.

Запись по телефону: 097-212-33-63